Mecz między Chelsea oraz Brighton dnia 2023-12-03 14:00 na stadionie Stamford Bridge: wynik końcowy 3-2

W meczu 14. kolejki Premier League doszło do emocjonującego starcia pomiędzy drużynami Chelsea i Brighton. Mecz rozegrany na Stamford Bridge zakończył się zwycięstwem Chelsea 3-2. Wynik na przerwę to 2-1, a decydujące trafienie padło w drugiej połowie. Mecz odbył się 3 grudnia 2023 roku o godzinie 14:00.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Chelsea i Brighton

W meczu pomiędzy drużynami Chelsea i Brighton, który odbył się na Stamford Bridge, gospodarze zwyciężyli 3-2. Wynik do przerwy wynosił 2-1. Sędzią głównym był Craig Pawson. Bramki dla Chelsea zdobyli E. Fernández (17', 65') i L. Colwill (21'), natomiast dla Brighton trafiali F. Buonanotte (43') i João Pedro (90').

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny przez cały mecz, tworząc elektryzującą atmosferę.

Chelsea rozpoczęła mecz dynamicznie, zdobywając dwie bramki w pierwszej połowie dzięki trafieniom E. Fernándeza i L. Colwilla. Brighton odrobiło część strat za sprawą bramki F. Buonanotte, zbliżając się na 2-1 przed przerwą. W drugiej połowie E. Fernández ponownie wpisał się na listę strzelców, zdobywając swoją drugą bramkę tego dnia, co podniosło na duchu kibiców Chelsea. Jednak zacięta gra obu drużyn trwała do ostatnich chwil spotkania, kiedy to João Pedro zdobył bramkę dla Brighton, ustalając tym samym wynik na 3-2.

Zawodnicy obu drużyn zaprezentowali wysoką skuteczność, a emocje sięgały zenitu w ostatnich minutach spotkania, gdy Brighton próbowało doprowadzić do wyrównania.

Zawodnicy Chelsea mieli sporo problemów ze zachowaniem dyscypliny, co zaowocowało czterema żółtymi kartkami oraz czerwoną kartką dla Conora Gallaghera. Z kolei zawodnicy z Brighton otrzymali pięć żółtych kartek, a João Pedro został ukarany czerwoną kartką w doliczonym czasie gry.