Dnia 2023-10-21 14:00 na obiekcie Etihad Stadium miało miejsce spotkanie między Manchester City oraz Brighton zakończone wynikiem 2-1

W emocjonującym meczu Premier League pomiędzy Manchester City a Brighton, to gospodarze odnieśli zwycięstwo, pokonując rywali 2-1 na Etihad Stadium. The Citizens dominowali od samego początku, prowadząc już 2-0 na przerwę. Pomimo starań Brighton, nie zdołali oni odwrócić losów spotkania. Sędzią tego starcia był Robert Jones z Anglii.+

Przebieg meczu

21 października 2023 roku na Etihad Stadium odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Manchester City i Brighton w ramach 9. kolejki Premier League. Zawodnicy obu zespołów zapewnili fanom pełne emocji widowisko, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 2-1 dla gospodarzy.

Dogrywka i karne

Bramki

Już w 7. minucie gry zespół Manchesteru City objął prowadzenie po efektownym trafieniu J. Álvareza. Piłkarz ten wykorzystał doskonałe podanie od J. Doku i precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi rywali - 1-0 dla gospodarzy. Siedemnaście minut później, w 19. minucie, E. Haaland podwyższył prowadzenie dla Manchesteru City. Tym razem nie było asysty, jednak Norweg wykorzystał zamieszanie w obronie przeciwnika i skierował piłkę do siatki, ustalając wynik na 2-0.

Mimo starań obu drużyn, wynik nie uległ zmianie do przerwy, a piłkarze udali się do szatni z komfortowym prowadzeniem Manchesteru City.

W drugiej połowie meczu Brighton, niezrażone wynikiem, zaczęło naciskać na przeciwnika. W 73. minucie Ansu Fati zdobył kontaktowego gola dla drużyny gości. Pomocnik ten wykorzystał doskonałe podanie, jednak nie było asystenta, który przyczynił się do tej bramki. Wynik 2-1 podgrzał atmosferę na stadionie, gdyż Brighton starało się zdobyć wyrównującą bramkę.

Kartki

W trakcie meczu arbiter Robert Jones musiał ukarać zawodników kartkami żółtymi za różne faule. W drużynie gospodarzy kartki otrzymali: Rodri w 38. minucie, Manuel Akanji w 63. minucie oraz Jack Grealish w 84. minucie. Akanji ponownie naruszył przepisy w doliczonym czasie gry (90. minuta) i otrzymał drugą żółtą kartkę, co skutkowało czerwoną kartką dla zawodnika Manchesteru City.

W drużynie przeciwników także padły żółte kartki. Solly March został ukarany w 36. minucie, a Igor Júlio w 64. minucie.

Nie odnotowano żadnych czerwonych kartek dla drużyny przeciwników.

Sędzia

Mecz sędziował Robert Jones z Anglii, który skrupulatnie egzekwował przepisy gry, utrzymując kontrolę nad meczem. Nie odnotowano większych kontrowersji związanych z jego decyzjami.

Podsumowanie

Mecz na Etihad Stadium dostarczył kibicom wielu emocji i wrażeń. Manchester City zasłużenie odniósł zwycięstwo 2-1, dzięki skutecznym strzałom J. Álvareza i E. Haalanda. Jednak Brighton nie poddało się i zdołało zdobyć honorowego gola za sprawą Ansu Fatiego.

Następne mecze dla Manchesteru City to starcie z BSC Young Boys, a następnie derbowe starcie z Manchesterem United oraz spotkanie z Bournemouth. Z kolei Brighton zmierzy się z Ajaxem, Fulham i Evertonem.