Spotkanie Brighton vs Sheffield Utd, wynik końcowy 1-1

W meczu 12. kolejki Premier League drużyna Brighton podejmowała Sheffield Utd na The American Express Community Stadium. Po emocjonującym starciu obie drużyny podzieliły się punktami, kończąc mecz remisem 1-1. Gospodarze objęli prowadzenie przed przerwą, jednak goście zdołali wyrównać w drugiej połowie. Wynik ten nie zmienił się już do końcowego gwizdka sędziego.

Miejsce rozgrywki: The American Express Community Stadium

W emocjonującym meczu pomiędzy drużynami Brighton i Sheffield Utd padł remis 1-1. Spotkanie odbyło się na The American Express Community Stadium, a było to kolejne starcie w ramach Premier League.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie. Swoją drużynę na prowadzenie poprowadził S. Adingra, który strzelił bramkę już w 6. minucie meczu, wykorzystując asystę od F. Buonanotte. W pierwszej połowie nie padły już żadne bramki, a zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 1-0 dla Brighton.

W drugiej połowie Sheffield Utd zdołał wyrównać, gdy A. Webster trafił do siatki rywali w 74. minucie gry. Mimo intensywnej gry obu drużyn, wynik nie uległ zmianie do końcowego gwizdka.

Spotkanie to było pełne emocji nie tylko pod względem bramek, ale także kartek. Facundo Buonanotte, Simon Adingra oraz Carlos Baleba z Brighton otrzymali żółte kartki, podczas gdy Jayden Bogle i Jack Robinson z Sheffield Utd także zostali ukarani. Ponadto, w 69. minucie Mahmoud Dahoud z Brighton zobaczył czerwoną kartkę, pozostawiając swoją drużynę w osłabieniu.

Mecz sędziował John Brooks, którego decyzje miały kluczowe znaczenie dla przebiegu spotkania.

Następne mecze dla Brighton to starcia z Nottingham Forest, AEK Athens FC oraz Chelsea. Sheffield Utd natomiast zmierzy się kolejno z zespołami Bournemouth, Burnley oraz Liverpool.